Pasta Cukrowa
Słodka depilacja
Pasta Cukrowa

DEPILACYJNA PASTA CUKROWA I TECHNIKA DEPILACJI
- CO TO TAKIEGO?


Depilacyjna pasta cukrowaDEPILACYJNA PASTA CUKROWA
  jest nowoczesną wersją stosowanej przez kobiety z Bliskiego Wschodu od stuleci substancji i techniki depilacyjnej. Dzięki zmodernizowaniu zabiegu oraz samej substancji depilującej tą starożytną metodę można stosować nawet w najbardziej renomowanych salonach kosmetycznych.


CO ZAWIERA DEPILACYJNA PASTA CUKROWA?
Skład Depilacyjnej Pasty Cukrowej  oparty jest na starożytnych bliskowschodnich przepisach, zawiera więc cukier i wodę. Pasta wykonana jest wyłącznie z surowców naturalnych i nie  zawiera żadnych substancji chemicznych.


PORÓWNANIE DEPILACYJNEJ PASTY CUKROWEJ  I WOSKU:

 • Depilacyjna Pasta Cukrowa  zawiera wyłącznie składniki naturalne. Większość znajdujących się w obrocie wosków zawiera chemikalia, które w przypadku skóry wrażliwej mogą wywołać podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne. Depilacyjna Pasta Cukrowa nie zawiera alergenów, nie była też wypróbowywana na zwierzętach.
 • Depilacyjna Pasta Cukrowa nie przykleja się do skóry. Włoski przywierają ściśle do skóry, przez co w trakcie odrywania usuwają również powierzchniową warstwę skóry. Dlatego depilacja woskiem jest tak bolesna i może wywołać zaczerwienienie skóry po zabiegu.
   
 • Depilacyjna Pasta Cukrowa jest usuwana ze skóry w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosa. Dzięki delikatności tego zabiegu pasta może być kilkakrotnie naniesiona na tę samą partię skóry. Całkowicie usuwa włoski, nie pozostawiając ich złamanych wewnątrz mieszka. W miejscach wrażliwych - na górnej wardze, czy brwiach zaczerwienienie występujące po zabiegu wykonanym pastą jest znacznie mniejsze i mija szybciej, niż w przypadku woskowania.
   
 • Depilacyjna Pasta Cukrowa jest ekonomiczna, gdyż do jej usunięcia nie są potrzebne paski tkaniny, zaś do nałożenia nie trzeba używać szpatułki lub aplikatora. Za pomocą jednostki Depilacyjnej Pasty Cukrowej można usunąć owłosienie z większej powierzchni, niż przy zastosowaniu tej samej ilości wosku, tak więc koszt materiału jest znacznie niższy, niż w przypadku woskowania.
 • Pastę Cukrową można dokładnie zmyć letnią wodą ze skóry, tkanin i wszelkiego rodzaju materiałów i powierzchni, tak więc przywrócenie czystości po zabiegu jest o wiele łatwiejsze niż po woskowaniu. Co więcej - nie są potrzebne żadne środki chemiczne. Znika więc związany z woskowaniem problem plam do usunięcia i wiecznego klejenia. 
 • Letnią Depilacyjną Pastę Cukrową kosmetyczka ręcznie wmasowuje na depilowaną powierzchnię skóry. Nakładany najczęściej na gorąco wosk wymaga stosowania dodatkowych narzędzi (szpatułki, aplikator, itp.)
   

Zalety depilacyjnej pasty cukrowej  wypływające z różnic w zastosowaniu, uwzględniające temperaturę i sposób nakładania:

 • Nie zachodzi niebezpieczeństwo poparzenia, co stanowi niebanalne zagrożenie w przypadku wosku.
   
 • Skóra nie jest narażona na stres wywołany nałożeniem gorącej substancji.
   
 • Depilacyjną Pastę Cukrową  kosmetyczka wmasowuje w mieszki włosowe, dzięki temu  dużo rzadziej, niż w przypadku woskowania zdarza się ułamanie włosa  w mieszku.